Virgin Orbit zwolniło 85% pracowników

0 komentarzy
Zdjęcie: Virgin Orbit
Zdjęcie: Virgin Orbit

Virgin Orbit nieuchronnie zmierza w kierunku całkowitego zakończenia działalności. Kalifornijska firma znajduje się w katastrofalnej sytuacji finansowej i po tym, jak w ostatnim czasu poszukiwania inwestorów zakończyły się fiaskiem, postanowiła zwolnić 85% własnych pracowników, a stanowiska utrzymało jedynie 100 osób. Spowodowało to, że Virgin Orbit zawiesiło wszystkie operacje na czas nieokreślony.

Przypomnijmy, kłopoty spółki rozpoczęły się po porażce styczniowej misji rakiety LauncherOne z Wielkiej Brytanii. 15 marca Virgin Orbit wstrzymało działalność na tydzień aby znaleźć niezbędne fundusze do dalszego funkcjonowania, a większość pracowników została odesłana na bezpłatne urlopy.

Co ciekawe, jeszcze parę dni temu wydawało się, że Virgin Orbit przetrwa te finansowe perypetie. W spółkę, której założycielem jest miliarder Richard Branson, aż do 200 milionów dolarów miał zainwestować Matthew Brown. Choć pracownicy zdążyli powrócić z bezpłatnych urlopów, ostatecznie transakcja ta nie doszła do skutku.

Czytaj podobne posty