Druga próba wystrzelenia Terrana 1 i 34. start Electrona

0 komentarzy
Zdjęcie: Relativity Space
Zdjęcie: Relativity Space

Aktualizacja: zarówno start Terrana 1, jak i Electrona, został przełożony. Nie znamy w tej chwili terminów następnych prób.

Już za chwilę zostanie podjęta druga próba wystrzelenia pierwszej orbitalnej rakiety w 85 procentach wydrukowanej w technologii druku 3D. Na tę chwilę Terran 1 ma wystartować z platformy LC-16 w Stacji Sił Kosmicznych na Przylądku Canaveral o 19:45 naszego czasu, lecz okno startowe potrwa do 22:00. Jak podkreśla firma Relativity Space, pierwszy egzemplarz jest prototypową wersją pojazdu, a ponadto nie jest wyposażony w owiewki. Jeżeli jednak uda się Terranowi wejść na orbitę, stanie się pierwszą rakietą napędzaną ciekłym metanem, która tego dokonała. Transmisja dostępna jest tutaj.

Natomiast kilka godzin później, gdyż o północy czasu polskiego, drugą misję z kompleksu startowego na wyspie Wallops w USA ma wykonać rakieta Electron. Ładunkiem będą dwa wyposażone w radar z syntetyczną aparaturą satelity obserwacyjne firmy Capella Space. Okno startowe potrwa do 2 w nocy, a transmisję znajdziecie tutaj.

Czytaj podobne posty