Kosmiczne zapowiedzi: lipiec 2022

0 komentarzy
Satelita LARES 2 (globalscience.it)

Lipiec przyniesie nam dużą dawkę kosmicznych emocji! Sporo startów rakiet i dawno wyczekiwanych wydarzeń. Gorąco zrobi się zwłaszcza w połowie miesiąca, nie obejdzie się chyba bez przypomnień, by niczego nie przegapić.

Zobaczcie sami, jakie będą kluczowe momenty tego miesiąca. Pamiętajcie jednak, że daty zawsze mogą ulec zmianie, na co wpływ mają warunki pogodowe, czy konieczność dodatkowych testów – jak wiemy, nie zawsze da się utrzymać zaplanowaną oś czasu. Dopóki jednak opóźnienia wynoszą dni, a nie lata, to nie ma się czym martwić.

7 lipca

Czterdziesta dziewiąta misja z satelitami Starlink. Rakieta Falcon 9 wyniesie na niską orbitę okołoziemską o inklinacji 53,2° kolejne 53 urządzenia, które dołączą do budowanej przez SpaceX konstelacji.

11 lipca

Kolejna, tym razem pięćdziesiąta misja ze Starlinkami. Będzie to pierwszy start z satelitami firmy SpaceX, podczas której urządzenia zostaną wyniesione na orbitę polarną o inklinacji 97,6°.

Wizualizacja JWST w przestrzeni kosmicznej (NASA)

12 lipca

Tego dnia nastąpi opublikowanie pierwszych zdjęć z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba! Mowa tutaj o obrazach z prawdziwego zdarzenia, a nie pierwszych fotografiach kalibracyjnych, które mieliśmy okazję już oglądać.

13 lipca

Debiutancki lot rakiety Vega-C! Coś, na co długo czekaliśmy! W trakcie swojego dziewiczego lotu nowa rakieta Europejskiej Agencji Kosmicznej wyniesie na orbitę satelitę LARES 2, który zbada, jak Ziemia zakrzywia czasoprzestrzeń wokół siebie.

15 lipca

Dwudziesta czwarta misja zaopatrzeniowa do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z wykorzystaniem rakiety Falcon 9. Podczas tego lotu wykorzystana zostanie kapsuła Dragon 2, która odwiedziła ISS już dwukrotnie.

Rakieta Alpha na stanowisku startowym (Firefly)

17 lipca

Tego dnia swoich sił spróbuje znów przedsiębiorstwo Firefly ze swoją rakietą Alpha, która rwie się na orbitę. Ładunkiem podczas tej misji będą różne urządzenia i materiały wynoszone w kosmos w ramach programu DREAM: od dziecięcych rysunków, poprzez pamiątki, aż po studenckie CubeSaty.

22 lipca

Drugi w tym miesiącu lot Electrona, kolejna misja dla NRO. Tym razem nazwano ją Antipodean Adventure.


To oczywiście nie wszystkie wydarzenia, ale w przypadku wielu z nich nie znamy jeszcze daty misji, czy pozostaje wciąż zbyt wiele niewiadomych. Jeśli jesteście ciekawi szczegółów poszczególnych lotów, to zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku!

Czytaj podobne posty

Nowe zapowiedzi dotyczące rakiety Neutron
Nowe zapowiedzi dotyczące rakiety Neutron
24 września 2022
Rakietowe Debiuty 2022
Rakietowe Debiuty 2022
6 lutego 2022
Dyskusja (0 komentarzy)
  • Napisz komentarz jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje o Polityce Prywatności

Kosmogadka.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu Kosmogadka.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin mogą zawierać takie informacje jak listę stron, które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzającego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony Kosmogadka.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: GoogleOVH, SendGrid, Zoho.com.

Zbierane dane dzielą się następująco:

  • obowiązkowe – podstawowe informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu takie jak logi serwera
  • opcjonalne – analityka przeprowadzana za pomocą Google Analytics
  • dodatkowe – informacje udostępniane poprzez formularze kontaktowe lub komentarze

Czy wyrażasz zgodę na to, by strona Kosmogadka.pl zbierała opcjonalne informacje za pomocą skryptów analizujących zachowanie użytkownika na stronie?