Jeff Bezos zaprosił 82-letnią Wally Funk do suborbitalnego lotu rakietą New Shepard!

0 komentarzy

Już 20 lipca odbędzie się pierwszy załogowy lot rakietą produkcji Blue Origin. W skład załogi wejdzie sam Jeff Bezos, jego brat, osoba, która wygrała licytację płacąc za bilet 28 milionów dolarów (nazwisko poznamy wkrótce), a także Wally Funk, co dziś Jeff Bezoz ogłosił na swoim instagramowym profilu.

 Jeśli ktoś zasługuje, by polecieć w kosmos, to z pewnością jest to Wally Funk, co było jej marzeniem już podczas uczestnictwa w programie Woman in Space. Trzynaście amerykańskich kobiet przeszło takie same testy, jak astronauci płci męskiej w programie Mercury, przyjęło się więc mówić o nich Mercury 13.  Niestety, ostatecznie żadna z nich nigdy nie miała okazji polecieć w kosmos.

Wally Funk ma na swoim koncie wiele sukcesów i od wielu lat inspiruje kobiety na całym świecie. Jest pierwszą kobietą, która została instruktorką lotów w bazie wojsk amerykańskich. Jako kobieta zadebiutowała również na pozycji inspektora w FAA (Federal Aviation Administration) i NTSB (National Transportation Safety Board). Może również pochwalić się wynikiem 19600 wylatanych godzin.

Podczas lotu New Shepardem, wyniesiona kapsuła pozostanie w mikrograwitacji przez 4 minuty, po czym wróci na Ziemię, lądując przy pomocy spadochronów. Wraca również pierwszy stopień rakiety. Informacje te zostały entuzjastycznie przyjęte przez Wally, która niezmiernie ucieszyła się z możliwości lotu w kosmos. Jak widać na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.

Czytaj podobne posty

Dyskusja (0 komentarzy)
  • Napisz komentarz jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Formularz ochrania reCAPTCHA i Polityka Prywatności oraz Warunki Korzystania Google'a mają zastosowanie.