Jeff Bezos zaprosił 82-letnią Wally Funk do suborbitalnego lotu rakietą New Shepard!

0 komentarzy

Już 20 lipca odbędzie się pierwszy załogowy lot rakietą produkcji Blue Origin. W skład załogi wejdzie sam Jeff Bezos, jego brat, osoba, która wygrała licytację płacąc za bilet 28 milionów dolarów (nazwisko poznamy wkrótce), a także Wally Funk, co dziś Jeff Bezoz ogłosił na swoim instagramowym profilu.

 Jeśli ktoś zasługuje, by polecieć w kosmos, to z pewnością jest to Wally Funk, co było jej marzeniem już podczas uczestnictwa w programie Woman in Space. Trzynaście amerykańskich kobiet przeszło takie same testy, jak astronauci płci męskiej w programie Mercury, przyjęło się więc mówić o nich Mercury 13.  Niestety, ostatecznie żadna z nich nigdy nie miała okazji polecieć w kosmos.

Wally Funk ma na swoim koncie wiele sukcesów i od wielu lat inspiruje kobiety na całym świecie. Jest pierwszą kobietą, która została instruktorką lotów w bazie wojsk amerykańskich. Jako kobieta zadebiutowała również na pozycji inspektora w FAA (Federal Aviation Administration) i NTSB (National Transportation Safety Board). Może również pochwalić się wynikiem 19600 wylatanych godzin.

Podczas lotu New Shepardem, wyniesiona kapsuła pozostanie w mikrograwitacji przez 4 minuty, po czym wróci na Ziemię, lądując przy pomocy spadochronów. Wraca również pierwszy stopień rakiety. Informacje te zostały entuzjastycznie przyjęte przez Wally, która niezmiernie ucieszyła się z możliwości lotu w kosmos. Jak widać na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.

Czytaj podobne posty

Pierwszy lot załogowy Blue Origin rakietą New Shepard!
Pierwszy lot załogowy Blue Origin rakietą New Shepard!
19 lipca 2021
Sukces Blue Origin! Rakieta New Shepard przekroczyła Linię Karmana i powróciła na Ziemię.
Sukces Blue Origin! Rakieta New Shepard przekroczyła Linię Karmana i powróciła na Ziemię.
20 lipca 2021
Siedemnasty lot rakiety New Shepard
Siedemnasty lot rakiety New Shepard
18 sierpnia 2021
Dyskusja (0 komentarzy)
  • Napisz komentarz jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje o Polityce Prywatności

Kosmogadka.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu Kosmogadka.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin mogą zawierać takie informacje jak listę stron, które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzającego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony Kosmogadka.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: GoogleOVH, SendGrid, Zoho.com.

Zbierane dane dzielą się następująco:

  • obowiązkowe – podstawowe informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu takie jak logi serwera
  • opcjonalne – analityka przeprowadzana za pomocą Google Analytics
  • dodatkowe – informacje udostępniane poprzez formularze kontaktowe lub komentarze

Czy wyrażasz zgodę na to, by strona Kosmogadka.pl zbierała opcjonalne informacje za pomocą skryptów analizujących zachowanie użytkownika na stronie?